Współpraca

Niemieckie Towarzystwo Akademickiej Edukacji Dorosłych i Studiów Zdalnych (DGWF) www.dgwf.net

Akademickie Towarzystwo Andragogiczne i Niemieckie Towarzystwo Akademickiej Edukacji Dorosłych i Studiów Zdalnych (DGWF) są instytucjonalnymi członkami swoich organizacji od 1995 r. ATA otrzymuje newsletter DGW, w którym znajdują się bieżące informacje o inicjatywach niemieckiego partnera. Osoby zainteresowane współpracą z DGWF proszone są o kontakt mailowy z: Hanną Solarczyk-Szwec – hanna.solarczyk@umk.pl

Stowarzyszenie Gerontologów Społecznych

Stowarzyszenie Gerontologów Społecznych powstało w 2012, skupia naukowców reprezentujących różne nauki społeczne, w tym zwłaszcza pedagogów, andragogów, gerontologów oraz praktyków zajmujących się działalnością na rzecz ludzi starych.

Celem Stowarzyszenia jest: wspieranie rozwoju badań z zakresu gerontologii społecznej i oświatowej; upowszechnianie wiedzy dotyczącej procesów starzenia się i starości; profesjonalizacja pracy z osobami starszymi poprzez opracowanie i wdrożenie standardów kształcenia profesjonalistów w zakres pracy opiekuńczej, edukacyjnej i animacyjnej z osobami starszymi (geragogów); podnoszenie kwalifikacji, koordynacja działań i integracja interdyscyplinarnego środowiska gerontologów edukacyjnych (geragogów); tworzenie warunków do rozwoju subdyscypliny – geragogiki oraz praktyki geragogicznej poprzez różnorodne działania.

Siedziba Stowarzyszenia mieści się w Katowicach, na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego, ul. Grażyńskiego 53/241, 40-126 Katowice.

Dyskursy Młodych Andragogów www.dma.wpps.uz.zgora.pl

„Dyskursy Młodych Andragogów” są punktowanym czasopismem naukowym, funkcjonującym wcześniej, od 2001 roku, jako seria wydawnicza. Wedle listy czasopism naukowych MNiSW na rok 2015 za publikację w „DMA” autor uzyskuje 10 punktów. Czasopismo wydawane jest corocznie przez Uniwersytet Zielonogórski – Wydział Pedagogiki, Psychologii i Socjologii. „Dyskursy Młodych Andragogów” to rocznik skierowany do badaczy z różnych środowisk naukowych, w tym w szczególności do młodych autorów, prowadzących studia i badania nad aktywnością edukacyjną oraz różnymi kontekstami uczenia się i rozwoju człowieka dorosłego.

Daniel Rydel Conuslting

Informujemy, że ATA objęło patronatem Ogólnopolskie Badania Trenerów.

Badanie przeprowadzone było w 2019 roku przez firmę Daniel Rydel Consulting – przy szerokiej współpracy wielu innych instytucji, firm i stowarzyszeń, m.in. szkoły trenerskie, Polska Izba Firm Szkoleniowych, Klub Trenerów Biznesu, Polskie Towarzystwo Trenerów Biznesu, Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, Wszechnica Uniwersytetu Jagiellońskiego i naszego Towarzystwa, które reprezentowała wiceprezeska ATA prof. dr hab. Agnieszka Stopińska-Pająk.

Badania miały na celu diagnozę funkcjonowania trenerów w Polsce i objęły łącznie 672 osoby. Szczegółowe rezultaty podjętych badań i analiza ich wyników są dostępne pod adresem: www.perso.in

Przewiń na górę
Skip to content